teisipäev, 19. aprill 2016

Olen ka aiamamma :D

      Ongi siis kätte jõudnud see tegus aiatööde aeg.
 Olen juba nii mõndagi jõudnud aias teha, korrastasin kasvuhoone ja selle ümbruse. Sel aastal plaanime siis panna kasvama ka juurvilju. Kuna kasvuhoone tehti eelmine aasta mulle päris hilja, siis sel ajal ei jõudnudki kaugemale. Kasvama panen kõiksugu nämmasi asju porgandeid, kapsast, kaalikat, peeti jne.
 Kaevasin juba endale selle koha valmis, murukamaratega tasandasin ka pinna, kuhu tuleb mu uhke maasika kasvandus :D Kuna ma olen jube maasika fänn, siis peab neid olema palju, et ikka tervele perele jaguks.
 Lilled on minu nõrkus, seega lilli plaanin ma mulda panna palju. Mõtteid on igasugu, aed tuleb ju korda saada. Netis on ju palju kohti, kust ideid ammutada, näiteks pinterest. Minu suur lemmik on aga dr. google :D Kuna nüüd on veel mõniaeg tulemas ka öökülmasi, siis ma ei saa veel midagi suurt istutada, kuid aprilli lõpp või mai algus  on selleks ideaalne aeg.
 Kuidas ma siis ikkagi leidsin enda nö aia armastuse? Olen eluaeg olnud nö linnalaps, kuid tädi juures sai ikka maal külas käidud, ning juba lapsena käed mullaseks tehtud. Juba väiksena meeldis mulle aiatöid teha, vanaema juures sain abiks olla, kuid no teate ju küll neid vanainimesi.. Ega neile siis meeldi, kui keegi oma ära nägemise järgi midagi sul aias  teeb :D Eks võibolla see tundmatu maa, mida avastada ei lastud oligi minu nõrkus.
 Kui ma oma perega eelmine aasta maale kolisin, siis algul ei osanud nagu midagi tehagi. Aga kuskilt oli ju vaja peale hakata. Saime siis valmis kasvuhoone, sinna ümber istutasin ka lilli ja maasikaid. See aasta tahan ikka maasikaid veel rohkem saada. Kasvuhoonesse paneme ikka oma tomatid ja kurgid.
 Kuna nüüd olen natukene ka tervisega kimpus siis hakkan ka veidike tervislikuma eluviisi poole liikuma, aga sellest juba järgmises loos.
 Kohe kui saan hakata istutama, siis näitan teile ka oma loomingut :D Lisaks teen aeda erinevaid dekoratsioone, niiet nendest projektidest tuleb ka kindlasti juttu.
Minu arust on kõige tähtsam nautida seda mida teed! Mina väga kaifin seda aias mässamist, ning värske õhu käes füüsilise töö tegemist :)
 Aiajutt sai kirja, niiet olge tegusad! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar